Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Onkyo Integra opinie

Onkyo Integra opinie 8 years 5 months ago #6054

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
zainspirowany wpisem kolegi Laslo chciałbym zebrać opinie o Integra Onkyo,
Nie słyszałem wzmacniaczy Integry, (znajomy miał dwa wzmacniacze i troszkę był rozczarowany brzmieniem), ale słyszałem Integry końcówki mocy z pre i to gra bardzo dobrze :evil:
składam teraz wieże Integry jak poniżej:
Onkyo Integra M-504 końcówka mocy
Onkyo Integra P-304 przedwzmacniacz



Onkyo Integra T-9990 tuner



Onkyo Integra EQ-540 equalizer



Onkyo Integra DX-6570 kompakt



Przyznam że preamp jest genialny w zasadzie to jest to samo co M-3370 tylko chyba produkowane na inny rynek, ale niczym sie nie różni poza kolorem są złote a w moim komplecie białe/srebrne, podobnie końcówka mocy to to samo co model M-5570, Końcówka jest rewelacyjna 165 W w RMS na kanał przy 8 ohm - przepiękne zegary wychylające się za grubym szkłem - to na prawdę robi wrażenie. Przedwzmacniacz dodatkowo ceniony jest za świetny pre gramofonowy (wkladka MM/MC).
z tej linii jest jeszcze wyższy model końcówki M-508, odpowiednik m-5590, jest jeszcze m-506 czy tez m507 ale sa mniejszej mocy i chyba sa niższymi modelami od 504 tak jak porównywałem parametry to chyba są niższymi modelami.
No i oczywiscie M-510 Grand Integra ale to juz inna bajka !!!

Tuner dopiero niedawno dotarł więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć - jeszcze nie miałem okazji porzadnie przesłuchać, widać na pierwszy rzut oka że ma napakowany wszystkim czym tylko można - wszelkimi systemami i brzmi super - ale to dopiero muszę osłuchać porządnie - poza tym jest to polecany na forach tuner uznawany za jeden z najlepszych tunerów ever - ale czy to prawda - tego nie wiem. Ceny na ebay kształtują sie miedzy 1000-2000 zł wiec chyba musi grać :P - łaski nie robi !!! :S

Wczoraj odebrałem także equalizer EQ-540 - także najwyższy model equalizera - wygląda super - świeci także rewelacyjnie - podświetlane wszystkie suwaczki - sporo regulacji - każdy suwak dla konkretnej częstotliwości jest podwójny (oddzielnie lewy kanał oddzielnie prawy kanał. Cześć przycisków jest z metalu a część z plastiku i wiadomo te plastikowe nie robią dobrego wrażenia - co do walorów odsłuchowych to wypowiem się dopiero za jakiś czas.

CD DX-6570 - brzmi świetnie choć nie ma dużej różnicy miedzy 6540 czy 6550 które także brzmią bardzo dobrze, moją taką ciepłą analogowa barwę z dobrze wyeksponowanym środkiem i selektywna górą - jak za cene kilkuset złotych moim zdaniem ciężko znaleźć cos co zagra lepiej - tylko ten cholerny laser - jak padnie to kaplica - ale dlatego i cena jest taka niska inaczej na pewno kosztowałby więcej.
Pozostaje mi poszukać jakiś konkretny megnetofon do kompletu - ale tego akurat jest sporo - wiec nie ma pośpiechu

czy ktos ma jakieś doswiadczenia z niższymi lub wyższymi modelami integry - chętnie posłucham opinii
vintage audio
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: jarekb

Onkyo Integra opinie 8 years 5 months ago #6055

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Piotrze, znowu mnie deklasujesz tym dzielonym wzmakiem :D
Ja z czystej ciekawości zakupiłem niedawno drugi od góry wzmacniacz zintegrowany A-8670 w kolorze srebrnym. Kawał kloca, cały metalowy, w środku też całkiem bogato, każda sekcja: zasilanie, preamp, końcówka w osobnej, odizolowanej przegrodzie - postaram się wrzucić jakieś fotki.
Na tego Onkyo przesiadłem się bezpośrednio z aplitunera Harman HK 990 Vxi, który tak jak pisałem już gdzieś ma wzmacniacz z modelu 655VXi i do niego mogę obecnie najlepiej porównać to Onkyo.
Po włączeniu Onkyo pierwsze co rzuca na kolana to poczucie mocy dźwięku... w porównaniu do Harmana, który jest na papierze słabszy o jakieś 20W różnica jest bardzo duża. Onkyo też moim zdaniem lepiej kreuje scenę, która jest tutaj bardzo szeroka. Nie deklasuje jednak Harmana w każdym aspekcie... Harman gra ciemniej, co przy moich jasnych kolumnach działa na + dla Harmana.... Jeszcze się z tym Onkyo osłuchuje... czasem jestem oczarowany czasem trochę zniesmaczony trochę jakby syntetycznym brzmieniem.
Tak czy inaczej staram się złożyć całą wieżę...tuner T4650, CD i deck'a TA 2570 :) - będzie pięknie :)
The administrator has disabled public write access.

Onkyo Integra opinie 8 years 5 months ago #6056

  • mjmisza
  • mjmisza's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 144
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
Wow Piotrze piękny zestawik, końcówka dual mono z tego co widzę, a te duże wskaźniki VU wyglądają nieziemsko. Ten tuner T-9990/T-9090 był rzeczywiście najlepszym w marce ONKYO i jednym z najlepszych na świecie w tamtych czasach, napakowany "grubo", wspominają jeszcze o najdroższym Grand Integra T-G10 zbudowanym bliźniaczo. Jedynie musisz teraz te drewniane boczki dorobić w kolorze, aby był komplecik, chyba że zdejmiesz z CD i tunerka.
Swoją drogą jakbyś mógł mi coś sprawdzić, po włączeniu czy słychać te transformatory jak przyłoży się ucho w końcówce. Mnie w mojej integrze Kenwooda to wkurzało strasznie jak załączały się 2 trafa. Modele M-507 i 509 mają już ekranowane transformatory nie wspominając o TOP Grand Integra M-510.
Ja poluje na Kenwood KT-8007 lub TRIO KA-9007, ciężko w EU, a poza ceny od min. 100-150 euro, do tego koszty transportu/cła/vaty.
Last Edit: 8 years 5 months ago by mjmisza.
The administrator has disabled public write access.

Onkyo Integra opinie 8 years 5 months ago #6057

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Kilka fotek mojej Integry A-8670:

Dane techniczne:
moc 2x105W RMS 8ohm, THD 0.008%, Damping Factor: 150 (8ohm)
Last Edit: 8 years 5 months ago by Laslo.
The administrator has disabled public write access.

Onkyo Integra opinie 8 years 5 months ago #6062

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
wygląda całkiem dobrze ta Twoje integra :) (wrzuć może do bazy sprzętów)
te fotki co wrzuciłem to były tylko poglądowo,
poniżej zdjęcie rzeczywistego sprzętu (na szybko telefonem - przepraszam za jakość):

vintage audio
The administrator has disabled public write access.

Onkyo Integra opinie 8 years 5 months ago #6063

  • mjmisza
  • mjmisza's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 144
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
Fajny klocek A-8670 te lata 80-te, ale ja wolę swoją INTEGRE Kenwood KA-1100D


Piootr'ek te Twoje INTEGRY :) przyjemny widok, jak to gra i pytałem o te transformatory czy je słychać w końcówce.
The administrator has disabled public write access.

Onkyo Integra opinie 8 years 5 months ago #6064

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
To jest godny przeciwnik dla Twojego Kenwooda: Onkyo A-8690 - czylki oczko wyżej od mojej Integry
The administrator has disabled public write access.

Onkyo Integra opinie 8 years 5 months ago #6065

  • mjmisza
  • mjmisza's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 144
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
Dla Twojej INTEGRY A-8670 przeciwnikiem może być śmiało KA-990V, wzmacniacz niedoceniany, zarówno końcówka jak i sterowanie na układach dyskretnych SANKENA. Można go czasem za ciekawe pieniążki wyrwać. Skonfrontuj jak będziesz miał okazje.


Co do modelu A-8690 można by było zrobić konfrontacje, ale bardziej z KA-D1100EX, podobne mocą oraz mają optyka.

A z którym ONKYO INTEGRA byś skonfrontował pancernika Kenwood L-02A ;)

The administrator has disabled public write access.

Onkyo Integra opinie 8 years 5 months ago #6066

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Najwyższy zintegrowany wzmacniacz to Grand Integra A-8990
wegavision.pytalhost.com/Onkyo/onkyoIntegra/
The administrator has disabled public write access.

Onkyo Integra opinie 8 years 5 months ago #6067

  • mjmisza
  • mjmisza's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 144
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
Wspaniała konstrukcja ONKYO GRAND INTEGRA A-8990 TOP w latach 80'tych, Japoniec to A-G10 lub A-2001.
Rzeczywiście pięknie napakowana konstrukcja wyposażona w przetwornik D/A. Olbrzymie trafo, łącznie 8 kondów o pojemności 96,000μF. Dalej to nawet nie patrzę.
Jedynie tylko można rzecz że L-02A i A-8990 to aż 5 lat różnicy w latach produkcji tych konstrukcji. Bardziej czasowo i mocowo mogę zestawić do niego Kenwooda D-3300A. Zapewne ONKYO zagra wybitniej, ale ze wspomnianym L-02A bym się zastanawiał. Musiałbym tego posłuchać ;) ale póki co Japońca L-02A nie kupię, a 2500euro to przesada.
Kolejna sprawa biorąc pod uwagę ceny w Europie ONKYO jest o wiele tańsze od L-02A. Dlaczego?

The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.