Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Gramofon+wzmacniacz/amplituner+kolumny na początek

Gramofon+wzmacniacz/amplituner​+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4367

  • Wujbob
  • Wujbob's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 0
Witam.

Mam do Was wielką prośbę, chcę zakupić sprzęt do pokoju, będąc narazie zielonym w temacie prosiłbym Was o podpowiedź.
Do tej pory słucham muzyki z winyli na sprzęcie moich rodziców:
gramofon UNITRA ADAM GS 424 z wkładką Mf-100 (i ładniejszym włącznikiem :) )
amplituner UNITRA AP9100
kolumny Wharfedale DELTA 900
(wszystko takie samo jak na zdjęciach)

Przyszła pora na zakup własnego sprzętu, zanim poszukałem trochę w internecie zamierzałem kupić taki sam zestaw jak rodziców, jak dla mnie i tak gra niebiańsko dobrze w porównaniu do taniej wieży samsunga czy dźwięku mp3.. Chciałem kupić Adama i taki sam amplituner ponieważ gdy około rok temu patrzyłem na alegr na Adamy to sprzedawane były z tego co pamiętam za około 300 zł, amplituner koło 100 zł, do tego kolumny za kilkaset i zostało by pareset na płyty. Teraz ku mojemu zdziwieniu widziałem Adamy które schodziły za ponad 500 zł, napisałem do jednego sprzedawcy jaka cena by mu odpowiadała, powiedział 650 zł, wiem ze przesadzone ale mimo to i tak dużo.. Więc przez taki wzrost cen pomyślałem, że za tyle można by chyba poszukać czegoś lepszego. Ogólnie górna granica to raczej 1000 zł za komplet, mam też odtwarzacz CD Technicsa, którego chciałbym używać i dwie kolumny ALTUS 75, których jeszcze nie podłączałem. Słyszałem, że napęd bezpośredni jest lepszy od paska, więc wolałbym bezpośredni chyba, że to herezje to mnie poprawcie :) . Czyli konkretnie: gramofon+wzmacniacz/amplituner+kolumny raczej do 1000 zł, jakość dźwięku równa lub lepsza tego na czym słucham.

Co sądzicie o tych kolumnach - ALTUS 75?
Jaki sprzęt doradzilibyście mi zakupić?

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.




Jeśli temat w złym dziale to proszę o przeniesienie.
Last Edit: 11 years 1 month ago by Wujbob.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4368

  • Sonix
  • Sonix's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 143
  • Karma: 1
Może na początek napisz do jakiego rodzaju muzyki będzie wykorzystywany planowany zestaw?
Altusy nie nadają się do każdego rodzaju muzyki, ale ogólnie nie są też złe.

Co do cen to tego Adama GS-420 którego zdjęcie wkleiłeś (dokładnie ten) sprzedałem niedawno za coś około 460 zł.
Nie ma co ukrywać że ceny tych modeli trzymają się w okolicach 500 zł i co niektórzy też przesadzają z cenami sprzedaży.
Ale jeżeli jest klient na sprzęt w tej cenie to i ceny są jakie widać...
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4369

  • Wujbob
  • Wujbob's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 0
Dzięki za szybką odpowiedź.

Słucham głównie reggae/roots reggaae i DUBu - m.in. Bob Marley, Izrael, Daab. Ostatnio nabyłem super płytę Groundation "We Dub Again". Czasem włączę Abbey Road Beatles'ów czy Brygadę Kryzys. Pewnie mając własny sprzęt posunę się też w stronę Bluesa i Jazzu.

Adam jest piękny wizualnie, miałby też dla mnie wartość sentymentalną, ale nie jestem pewien czy cenowo mógłbym sobie na niego pozwolić, zależy ile będę musiał wydać na wzmacniacz i kolumny.

A jak jest z gramofonami niekoniecznie produkcji polskiej w przedziale ~400 zł??
Znajdzie się coś lepszego lub porównywalnego z Adamem?? (oczywiście nie sądzę, że Adam jest słaby :) )
Co sądzicie o tych kolumnach ALTUS 75 pod kątem takiej muzyki, jeśli nie te, to jakie polecacie?
(Jestem modelarzem, lutownicy się nie boję, gdyby bardziej się opłacało coś przerabiać to z waszą pomocą merytoryczną naturalnie się tego podejmę)

Dzięki, pozdrawiam!
Last Edit: 11 years 1 month ago by Wujbob.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4372

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
z tego co widziałem obecnie na all, to moim zdaniem z rzeczy na które warto zwrócić uwagę :

ITT 8033 - tutaj cały komplet tylko bedzie wymagało pracy - z deckiem najwiecej problemów, amplituner pewnie potencjometry do przeczyszczenia i zarówki do wymiany zakładając ze sprzedający pisze prawdę, byłby ładny komplecik, plusem jest to że można kupic w dobrej cenie a minus to spora niepewnosc, chocby dla samego amplitunera warto.
ten gramofon ITT na pewno nie bedzie grał gorzej od ADAMA a do tego ładnie sie skomponuje z amplitunerem - moim zdaniem piekny komplet.
Adam to śliczny gramofon wg mnie naładniejszy Polski produkt - ale waloru brzmieniowe to ma przeciętne

widziałem także sam aplituner ITT do kupienia

WEGA 3141 - ładny stan, ale jeszcze pozostaje pytanie jaka cena minimalna

Sony STR-5800 mozna by jeszcze z ceny cos utrącić za niewiele powyzej 300 zł powinien byc do kupienia, trzeba brać pod uwagę dobry stan

i oczywiscie Telefunken TR-500 - tylko szkoda ze jeden wskaźnik nie jest sprawny :(, można by jeszcze próbować targowac z ceny, wada ta w niczym nie przeszkadza



jezeli chodzi o amplituner w nizszej cenie a który także zagra bardzo ładnie to SABA 8100, do tego bardzo ładny stan


dodam że wszystkie polecone przeze mnie amplitunery zagrają na bank ewidentnie lepiej od polskiego AP9100, do którego to mam osobisty sentyment i gosci także w mojej kolekcji
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4374

  • Sonix
  • Sonix's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 143
  • Karma: 1
Do listy którą polecił Piotr mogę jeszcze dorzucić gramofon Telefunken TS 850 (niedługo się kończy)

http://allegro.pl/gramofon-telefunken-ts-850-hi-fi-i3039693121.html

Zgadzam się co do Adama, nie jest to zły gramofon ale nie aż tak dobry, no chyba że tylko z sentymentu go mieć :)
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4375

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
ja bym polecił jeszcze ten gramofon
philips 877
moze cos z ceny uda sie jeszcze zbić, mam najwyższy model z tej linii 977 i jest to genialny gramofon !!!! 877 niewiele słabsza wersja - ma nawet wbudowana wagę, mam go od niedawna i jestem nim zachwycony,
tylko nie wiem w jakim stanie jest wkładka w tym 877, wyglada mi na philipsa, ale trzeba dopytac.
vintage audio
Last Edit: 11 years 1 month ago by piootr.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4377

  • WoleMerce
  • WoleMerce's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 138
  • Karma: 0
Ten gramofon co wkleił piootr jest i tak jednym z lepszych. Ten z tablicy ma wkładkę GP400 najbardziej taką popularną ja od siebie dorzucę takie sprzęty.

allegro.pl/show_item.php?item=3056292971

Z facetem dogadasz się spokojnie poza aukcja to przywiózł cały samochód sprzętu z Belgii, ma jeszcze wkładkę GP401. Philipsa 720 stan ideał, ale z zerwana linką skali, i do tego ma też kolumny Philipsa, bardzo nietypowe wygląd jak seria 22RH ale oznaczenie to eg 0809 chyba, pierwszy raz się z czymś takim spotkałem.

I tu masz jeszcze coś takiego:

allegro.pl/show_item.php?item=3030098687

Facet nadal go ma, powołaj się na mnie to cenę masz dużo niższą niż ta na aukcji. To jest automat pełny podobno z tego co wiem, również ma dotykowe sensory od ramienia na ten przykład. Wkładkę GP412<--- o tą wkładkę wypytuj piootra bo ostatnio zauważyłem że ma przy jednym ze swoich taką, ale od siebie powiem że unikat. W Holandii ta wkładka kosztuje od 50 do 100Euro.
Przy nim do wymiany miał byś igłę, koszt to jakieś 40zł z przesyłką, z tego co wiem to pasuje do niej wkładka od 400? Bo posiadam 400 i 500 i igły pasują.
No i pasek do wymiany to też koszt 10zł.
Jakoś już umiłowałem sobie tego Philipsa i z wyglądu i z dźwięku i jego się trzymam, nie ma się czego wstydzić.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4378

  • Wujbob
  • Wujbob's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 0
Witam, dziękuję za propozycje.

A więc, co sądzicie:

Philips 877
400zł

-wkładka philips 401
-igła philips GP 400 Mk II, nowa

tablica.pl/oferta/gramofon-philips-877-n...y-warto-ID2masl.html
_____________________________________________________________________

PHILIPS 209S HI-FI
300zł

-wkładka GP412
-trzeba dokupić pasek
-trzeba dokupić igłę

allegro.pl/show_item.php?item=3050713478...42c0b849a3410ace3f89

Mam nadzieję, że nikt mnie nie ubiegnie w kupnie :)

Jak duża jest różnica między nimi, czy opłaca się brać je w takich cenach?
Jak jest z dostępnoscią igły i paska do 209S?
Jak duża jest różnica między wkładką 401 a GP412??
Jak się mają w porównaniu z Adasiem?

Czy i który bralibyście na moim miejscu?

z góry dzięki, pozdrawiam :)
Last Edit: 11 years 1 month ago by Wujbob.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4379

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
chociaż philips 209 tez ładny to Philips 877 to lepsza konstrukcja - co do wkładki to nie doradzę bo nie mam porównania,

na Twoim miejscu potargowałbym sie jeszcze zaproponuj moze 300 zł i zobaczysz co powie sprzedający. To byłaby dobra cena, poza tym nie napalaj sie, tego sprzetu jest sporo.

w porównaniu z Adamem to Philips także wypada lepiej, jest znacznie bardziej zaawansowany, tyle tylko że Adam ma swój klimat :),

na Twoim miejscu szukałbym czegos co bedzie grało, i nie trzeba bedzie naprawiac tak jak przynajmniej zapowiada sprzedawca philipsa 877, tylko Pamietaj o jednym to co pisza sprzedajacy to czesto mija sie z prawdą, nigdy nie wiadomo na kogo trafisz - pisza ze sprawny a potem okazuje sie ze trzeba spedzic kupe czasu aby doprowadzic go do stanu uzywalnosci, o ile nie ma poważniejszych usterek tylko potencjometry do przeczyszczenia zarówki do wymiany itp...
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4380

  • WoleMerce
  • WoleMerce's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 138
  • Karma: 0
877 to jednak jeden z lepszych późniejszych Philipsów tak jak piootr napisał nie jest to sam szczyt ale i tak raczej nie ma co się przyczepić, z tego co pamiętam ma kwarcowe sterowanie obrotów?
Ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy jako amator odczuję różnice pomiędzy tym a tamtym gramofonem, różnica między Adamem będzie, bo pomiędzy każdym gramofonem jakaś jest.

No jeszcze tu Ci to polecę.
allegro.pl/philips-hi-fi-gramofon-wzmacn...mny-i3056292971.html

Miał byś cały zestaw na początek i stopniowo byś go rozbudowywał, facet sam pisze że chętnie zakończy przed czasem bo on to znalazł w Belgii i przywiózł. Więc za nie duże pieniądze możesz tu sobie jakiś zestaw sprawić i pomału rozbudowywać 212 już byś miał na start ja i użytkownik Marek-41 mamy takie same, Pan Marek Ci chętnie pomoże. A jak Ci się znudzi to piootr pewnie chętnie kupi do swojej 720:)
A ja może na kolumny bym się skusił.
Musisz tu już sam wybrać czy warto ładować się w lepszy sprzęt czy odczujesz to, czy zauważysz różnicę.
Philips i tak robił świetne sprzęty.
Ale tu jeszcze piootra się zapytaj bo ma chyba jeden z tych lepszych gramofonów i tę wkładkę 412.
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.