Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Jakie kolumny do 10 000 . Co polecacie?

Jakie kolumny do 10 000 . Co polecacie? 1 year 3 months ago #8972

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Witam, po przerwie i taki oto mały temacik. Poszukuję kolumn, mięsiste dobre brzmienie na poziomie, co polecacie ?
Sprzętu do napędzenia jest wiele więc coś się na pewno znajdzie.
Pozdr
vintage audio
Last Edit: 1 year 3 months ago by piootr.
The administrator has disabled public write access.

Jakie kolumny do 10 000 . Co polecacie? 1 year 3 months ago #8975

  • Cellulitis
  • Cellulitis's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posts: 80
  • Thank you received: 1
  • Karma: 2
Cześć!
W sumie sporo sprzętu już przerzuciłeś to może miałeś okazję już posłuchać Denon 909
Mięsiste brzmienie? Tak. To mają na pewno. Bas to bas a nie jedynie wyziew. Jest konkretny i wtedy kiedy potrzeba. Przy cichym słuchaniu także. Potrzebują konkretnego pieca wtedy pokażą pazur. Ja napędzam je 2 x monoblok po 110W.

No ale one kosztują tylko ułamek kwoty, którą Ty chcesz przeznaczyć zatem....
..."Hej żegluuujże żeglarzu"... :whistle:

Owocnych poszukiwań. Napisz jak coś znajdziesz ciekawego. Chętnie poczytam o Twoich poszukiwaniach.

Pozdrawiam
Mariusz
Last Edit: 1 year 3 months ago by Cellulitis. Reason: interpunkcja
The administrator has disabled public write access.

Jakie kolumny do 10 000 . Co polecacie? 1 year 1 month ago #9004

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Muszę się podzielić tą informacją,
sporo sprzętu przerobiłem o bardzo rożnej wartości i jakości i ostatecznie padło na -
firmę PN SOUND - jak się okazało bardzo mała niemiecka manufaktura, która robiła sprzęt audiofilski w niedużych nakładach zdeklasowała wszelką konkurencję, model kolumny PN SOUND BR3/100. Powiem tylko, że konkurowały z wysokimi modelami Infinity czy sansui czy też Pioneera, heco, t+m, cellestiony itd. do wspomnianej wcześniej kwoty, a wyglądają tak:

Po rozkręceniu wewnątrz wyglądają jakby to była ręczna robota, do tego głośniki chyba monacor, na pewno wysokotonowe (całe odlane z metalu), pozostałe nie mam pewności, ale chyba także a może isophon, do tego cewki zrobione z płaskownika a nie drutu :), jest coraz bardziej ciekawie, ale najciekawiej robi się podczas odsłuchu. Średnica niesamowicie wyrazista, wysoki tony pięknie cykają, bas jak trzeba to potrafi nieźle przywalić ale nie jest rozlazły tylko mimo, że nisko schodzi to jest dobrze kontrolowany i ta niesamowita selektywność i panorama, której jeszcze nie spotkałem. Słucham wszystkiego na nowo.
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

Jakie kolumny do 10 000 . Co polecacie? 1 year 1 month ago #9005

  • Cellulitis
  • Cellulitis's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posts: 80
  • Thank you received: 1
  • Karma: 2
No to tylko pogratulować.
Widziałem kiedyś na jednym z portali podobne kolumny firmy!!! :woohoo: Schneider. Były za śmieszne pieniądze. Do dziś żałuję, że ich nie wziąłem chociażby na próbę.
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.