Willkommen, Gast
Benutzername: Passwort: Angemeldet bleiben:

THEMA: Radmor 5100 1977 roku z serii testowej

Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 Jahre 3 Monate ago #2388

  • oko182
  • oko182s Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 50
  • Karma: 0
Kilka dni temu stałem się posiadaczem unikalnego modelu Radmora prawdopodobnie jeszcze z serii testowej o nr. 182 tłoczonej na ramie aluminiowej. Po przekopaniu internetu okazało się że wszystkie źródła nie do końca są zgodne i są zbyt duże rozbieżności co do niektórych danych. Mój egzemplarz nie bardzo pasuje do tychże opisów. Według jednych źródeł seria testowa wynosiła 100 szt. innej 120 szt. natomiast w innym miejscu wyczytałem że było ich około 200 szt.
Seria testowa miała numery tłoczone na ramie, ciemne plastyki programatorów jak i odkryte "telpody" później dopiero po testach wymieniano je na zamknięte. W moim tak właśnie było zrobione w 1978 roku.
Szkoda że zakłady Radmor nie prowadzą porządnej strony, jakiś archiwów gdzie zdjęcia czy tekst pisany odpowiadałby rzeczywistej prawdzie. Wszystkie źródła jakie odnalazłem znacznie różnią się od siebie a mój egzemplarz nie pasuje 100% do żadnej z nich. Pytanie jest stosunkowo proste, czy to seria testowa, czy już z
pierwszych dni produkcji przeznaczonej do sprzedarzy.
Dodam że egzemplarz jest w stanie gabinetowym jak i w 100 % oryginalnym. Od 1978 roku nikt do niego nie zaglądał i praktycznie nie używał. Jakimś cudem taki przetrwał do dzisiejszych czasów. Odziwo wszystko działa.
Z góry dziękuje za jakieś kompetentne informację.
Do mojej kolekcji wgrałem zdjęcia tego egzemplarza, jestem tu nowy i nie wiem czy jeszcze w tym stuleciu moderator dopuści je do ogółu zainteresowanych. Jak długo z reguły trzeba czekać?
Pozdrawiam

This message has an attachment file.
Please log in or register to see it.

Letzte Änderung: 12 Jahre 3 Monate ago von oko182.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 Jahre 3 Monate ago #2389

  • oko182
  • oko182s Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 50
  • Karma: 0
Tu zamieszczam fotkę z przodu, W poniedziałek zaglądnę do niego gdzie ma umieszczone bezpieczniki, ponoć serie testowe nie miały jej na trafo... co przemawiało by za tym, że jest to jeden z najstarszych modeli.
Czeka mnie przyjemne zajęcie na zimowe wieczory, konserwacja, czyszczenie - radio nie przestrojone...
Co o tym myślicie? Ze względu na unikatowość tego egzemplarza zamierzam go pozostawić takim jakim jest, tylko i wyłącznie konserwacja, żadnych ulepszeń no i oczywiście wizyta w serwisie Radmor w Gdyni, to ostatnie dopiero latem.
Zapraszam do wymiany spostrzeżeń, proszę o ciekawe linki i wyrozumiałość gdyż jestem tu nowy.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 Jahre 3 Monate ago #2390

  • oko182
  • oko182s Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 50
  • Karma: 0
Oto on ( problem z wgrywaniem... )
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 Jahre 3 Monate ago #2391

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
witaj..., wklej prosze zdjecie tyłu to bedzie mozna cos wiecej powiedziec... ale chyba raczej to nie jest prototyp... tez mam takiego z wybitym numerem.... czy masz jakas papierowa tabliczke na tyle ?
podobno wyprodukowano tylko 100 lub 120 sztuk tych prototypów które to rozeszły sie wśród pracowników Radmora i to było w roku 1976... pozniej juz były tylko wykłe - seryjna produkcja...
toi wedle moich wiesci...

Skoro temat poruszony to prosze aby koledzy wpisywali tu wszelakie informacje na temat prototypu Radmora...
wiadomo że miały podbijane specjalne dokumenty które świadczyły o tym iż były testowane w ratunkach laboratoryjnych i miały wszystko ustawiane ręcznie - dzieki czemu parametry były lepsze niż tych produkowanych seryjnie dla przecietnego zjadacza chleba.
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 Jahre 3 Monate ago #2392

  • oko182
  • oko182s Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 50
  • Karma: 0
CYTAT. od sprzedającego...
Oferowany egzemplarz jest jednym z pierwszej produkcji (Nr: 000182) był przeznaczony do tzw 'eksploatacji kontrolowanej'. Wymieniono w nim (w 1978 roku) potencjometry dostrojenia na typ zamkniety (w orginale byly typu otwartego a to nie zdalo egzaminu). Moziada uszkodzony wylacznik: 'Wyciszenie' i klawisz: '-12 dB'. Po podaniu sieci wskazniki siweca daje sygnal na glosniki (udalo mi sie odsluchac stacje na AM). Radmor leżakował nieuzywany około 20 lat od czasu ostatniego używania (wyłączony z eksploatacji na skutek starzenia się moralnego - a nie uszkodzenia - i zastąpienia czymś nowszym). Jak widać na zdjęciach. Albo będzie sprzedany, albo wyląduje w skupie złomu.
KONIEC CYT.

Ten tekst to od sz, Pana co mi go sprzedał, jak widzisz miał wylądować w śmietniku !!! Domyślam się że w trakcie licytacji bardzo zmienił zdanie co do tego złomowania. Teraz jest w dobrych rękach. jutro około 9 tej rano będzie u mnie w domciu. Tak że dokładniejsze fotki niebawem.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 Jahre 3 Monate ago #2402

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
w sumie to juz sam sie zaczynam w tym gubić...
słuchałem wiesci u wujka googla i znalazłem model 5100 prototyp... tabliczka znamionowa całkiem inna - tz numer wybity (jakby wygnieciony ale nieco inaczej ) na takiej tabliczce... tyle tylko ze tam był tylko wybity numr 004 bez seryjnego...
moze w Twoim Radmorku to numer 77 jest własciwy i pożądany ?!?

vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 Jahre 3 Monate ago #2404

  • oko182
  • oko182s Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 50
  • Karma: 0
Wiadomo że była seria prototypowa i miała ileś tam szt. może nawet około 100.
Wiadomo mi także od sprzedającego ale i nie tylko od niego, że była jeszcze inna seria testowa przeznaczona dla " wybrańców " do tak zwanej eksploatacji kontrolowanej i wynosiła ona około od 100 do 200szt. Po tej serii dopiero była produkcja przemysłowa. Być może jest to porostu to samo tyle że te przedostatnie były bardziej dopracowane i być może było ich około 200szt i koniec... Potem może szła już taśmówka z numerem serii drukowanym. Ciężka sprawa, ja jeszcze czekam na paczkę, jest na sortowni - powinna lada moment się pojawić. Dowiedziałem się " plotki " że było kilka egzemplarzy wyprodukowanych na lewo, z pod lady dla jednego czy drugiego dyrektora i nic poza mitami i opowiastkami w internecie nie ma. Kiedy się bardziej przygotuje będę dzwonił w tej sprawie do Radmora, może coś w archiwach znajdą.
Jak by nie było rarytas się zachował. Ciekawe ile ich ocalało, kiedyś na allegro chyba widziałem dosłownie strzępy chassis - u nr serii 62 czy coś w tym stylu - to była masakra. Ktoś to kupił. PROSZĘ WSZYSTKICH KTÓRZY MAJĄ TE NAJSTARSZE MODELE O ZGŁASZANIE SIĘ, może by udało się ustalić orientacyjną liczbę ocalałych.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 Jahre 3 Monate ago #2405

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
szperam dalej i jako ciekawostkę wtrącę to iż produkowano radmory ze złotym panelem - bardzo rzadki,
jak go odróżnić od tych wyblakniętych - posiada czarne napisy na panelu...
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 Jahre 3 Monate ago #2413

  • oko182
  • oko182s Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 50
  • Karma: 0
Towarzysze !!! Obywatele !!! Nie narzekajcie bardzo na Pocztę Polską, moja paczka jest około 4 km koło swego celu i już 3 dzień przynieść nie mogą... Czekam i czekam ... Co do mojej przesyłki to ma napisy białe a panel to raczej efekt działania czasu, aczkolwiek nie wiem jakim cudem wyzłocił się tak równomiernie. Kiedy tylko go dostanę porobię trochę fotek lepszej jakości.
Napisałem także do zakładów Radmor w Gdyni prośbę o dane na temat mojego egzemplarza. Mam nadzieje że znajdą trochę czasu i mnie nie oleją.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 Jahre 3 Monate ago #2415

  • chrzan49
  • chrzan49s Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 654
  • Dank erhalten: 21
  • Karma: 10
Panele Radmora aluminiowe(gały też) były elektrolitycznie elokasalowane i coś sie im popi..o z kąpielami więc blaknąnajczęsciej od ultrafioletu.jak na panel padały cienie albo było niedokładnie przygotowane to nierównomiernie.

Uciekła mi strona gdzie gość z USA szalenie chciał mieć szpulowego (chyba Technicsa ) .Firma dostarczała wyłacznie silver.Zrobił wierna kopie i ma jedyny ale koszt bagatela ponad 50 tys USD a to było w latach 80-ych więc teraz przynajmniej x2 albo 3.Paranoja.Dodam ż pracowl przy programie kosmicznym i nie był pionkiem a raczej szycha i miał dostep do wszystkich mozliwych technologii.
Pozdrawiam Tomasz
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Top Profile Aufrufe
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Keine Beiträge vorhanden.